DOLAR 5,9395
EURO 6,5448
ALTIN 301,8
BIST 119.790
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Yağışlı

Siyasi şifreler…!

08.07.2019
A+
A-

Cumhur İttifakının amacı Türkiye’nin istiklâlini ve istikbâlini her şeyin üstünde tutmak
Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruş sergilemek
“Cumhur İttifakı” sadece bir seçim ittifakı olmayıp, Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, millî ve ahlâkî “millî şuur’a dönüşmüş bir duruş ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir”.

Siyasi şifreler…!

Yeni dönemin siyasi gelişmelerin şifrelerini çözebilmek için
İç ve dış güçlerin hedefindeki Cumhur İttifakı protokolunu iyi okuyup analiz yapmamız gerekir O protokolun önemli bölümlerini hep beraber okuyunca siyasi gelişmelerin şifrelerini çözmek kolaylaşacaktır.

”Cumhur İttifakı,Türkiye’nin istiklâlini ve istikbâlini her şeyin üstünde tutan bir anlayışla Cumhur İttifakı esasen, 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.
“Cumhur İttifakı” sadece bir seçim ittifakı olmayıp, Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, millî ve ahlâkî “millî şuur’a dönüşmüş bir duruş ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir.

Cumhur İttifakı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefini yakalama azmi ile milli ve üniter devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milletini ilelebet yaşatma iradesidir. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Yenikapı’daki mili diriliş ruhu ile harekete geçmiş, devleti ve millet iradesini tahkim eden bir Anayasa değişikliği neticesinde güçlü bir yönetim sistemi getirmiştir. Böylelikle Türkiye yeni bir siyasi sürece girmiştir ve bundan geriye dönüş olmayacaktır.

Cumhur İttifakı, Türkiye’yi hedef alan saldırılar karşısında parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koymaya ve Türkiye’yi zayıflatarak uluslar arası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyetin karşısında yer almaya kararlıdır. Bu kararlılık ve işbirliği ile ittifakımız Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra, İla-hi Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını adım adım inşa edecektir.”

Şifre 1-Cumhur İttifakının amacı

Türkiye’nin istiklâlini ve istikbâlini her şeyin üstünde tutmak
Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruş sergilemek. “Cumhur İttifakı” sadece bir seçim ittifakı olmayıp, Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, millî ve ahlâkî “millî şuur’a dönüşmüş bir duruş ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir”.

Bu amaç ve ilkeler Türk Milleti’ni rahatsız eder mi Asla etmez
Etmediğini halk %52 oy vererek Cumhurbaşkanlığı sistemini onaylamış,Cumhur İttifakına da %59 civarında oy vererek iktidar etmiştir.
Peki bu sonuçlar kimi rahatsız etmiştir.
İçer de: CHP İP HDPKK FETÖ ve türevlerini Zillet İttifakını
Dışar da kimler rahatsız olmuştur..?
Milli Devlet Güçlü İktidarın olduğu bölgesel güç ve lider ülke Türkiye’nin olmasını 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra, İ’la-yı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonun alt yapısını adım adım inşa etmesini istemeyen herkesi Dolayısıyla Küresel eşkiyanın hedefinde olan bir Türkiye var. Peki rahatsız oldular mı ?
Hem de nasıl…

Şifre 2-Cumhur İttifakının bozulması,Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin sonlandırılması…!

Bunun için oyun proje lazım..


Bir proje buldular İstanbul Belediye Başkanlığına İmamoğlu’nu oturttular…

Yeter mi yetmez…!


Kendilerine göre surda bir gedik açtılar.
Açmasına açtılar da Türkiye’de 4-5 yıla yakın seçim yapılmayacak..
Eski usullerle darbelerle hükümeti iktidar alaşağı etme devri de geride kaldı.


O zaman Cumhur İttifakını azınlığa düşürüp seçime zorlamak planını devreye sokmak gerekir.


Bunun için de önce AKP ile MHP’nin arasını açmak,MHP’nin desteğini iktidardan çekmesini sağlamak lazım
Fitne fesat yalan kışkırtma sonucu AKP’nin fabrika ayarlarına yani açılım saçılım Bob eşbaşkanlığına dönülmesi pompalanmaya başlandı.AKP içinde başta ağlamaklı sümüklü Bilo olmak üzere buna çanak tutanlar oldu. Böylece İktidar cenahından da bir gedik açılması gerekir.
Sayın Cumhurbaşkanı şimdilik bu oyuna düşmemiştir.

Cumurbaşkanlığı Hükümet Sistemini tartışmaya açtılar Milliyetçi Hareketin Lideri Türk Milleti’nin Devlet Bey’i ağızlarının payını verdi 9 Temmuz’daki grup toplantısında yeniden ayar vereceğini akıllarını başlarından alacağını tahmin ediyorum..

Şifre 3- AKP’nin içiyle oynamak

“İp’in müdiresi ve zillet İttifakı” ile mümkün olamayacağını gören iç ve dış odaklar bir başka Pensilvanya dostu olan siyasileri alana sürüyor
Figüranlar da hep şu veye bu nedenlerle zillete düşmüşlerden seçilmiş Elizabetingülü,DavityanınAhmedi,Masonik Bilderberginbabacanı…
Bunların kuracakları partilerle AKP iktidarın azınlığa düşürmek amaçlanmaktadır.


Böylece açılan gediklerden Truva atlarıyla Türkiye kalesine sızmaya hazırlanıyorlar.


Ey Milletim uyan DEVLET’ine destek ver
Senin Devletin yine oyunu bozar.


Netice itibariyle Cumhur ittifakı oyunları boza boza yoluna devam edecektir.

İhsan AKAN

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.